kontaktní čočky

Kontaktní čočky u nás aplikují výhradně optometristé - kontaktologové, kteří mají příslušné vysokoškolské vzdělání a jsou k této činnosti řádně proškoleni.

Kontaktní čočky jsou vhodné pro situace, kdy brýle "překáží". Při sportu, společenských akcích, když nechcete mít brýle na dovolené u vody. Herci v určitých rolích. Všude tam oceníte jejich hlavní přednosti:

nezkreslený obraz a přirozené vidění

bezpečné používání

ostrost celého zorného pole

nezamlžují se

přes kontaktní čočky se dají nosit nedioptrické sluneční brýle

Ke stanovení parametrů pro aplikaci kontaktních čoček používáme špičkové diagnostické přístroje.

Naučíme vás, jak kontaktní čočky nasazovat, vyndavat a jak o ně pečovat. Zařadíme vás od našeho programu pravidelných kontrol.

Najdete u nad všechny důležité světové značky kontaktních čoček:

Kontaktní čočky

Nejbezpečnější kontaktní čočky z hlediska usazování depozit. Žádné čištění a konzervace. Prostě použijete a vyhodíte. Jsou vhodné jako doplněk k brýlím pro určité příležitosti (sport, společenské akce).

Kontaktní čočky k dlouhodobějšímu nošení. Jsou vhodné k kombinaci s brýlemi nebo jednodenními kontaktními čočkami. Večer je sundáte, vyčistíte a uložíte. Ráno znovu použijete. Výhodíte je po čtrnácti dnech, nikoliv po použití 14x! Zabráníte tím případným zdravotním komplikacím.

U toho typu kontaktních čoček se předpokládá, že je budete používat jako hlavní korekční pomůcku. Z hlediska minimalizace zdravotních rizik je třeba dodržovat předepsaný režim nošení (5 dní ano, 2 dny ne). Večer je sundáte, vyčistíte a uložíte. Ráno znovu použijete. V některých typech měsíčních kontaktních čoček je možné i výjimečně přespat. Vyhodíte je po měsíci, nikoliv po použití 30x! Zabráníte tím případným zdravotním komplikacím.

Fotka jednotlivých roztoků, které jsou k dostání ve Visus optik