Brýlová skla

Jednoohniskové i multifokální čočky můžeme pro vás plně individualizovat. Po vyplnění dotazníku o vašem životním stylu budou vyrobeny přímo
na míru vašim potřebám.

Materiál k výrobě plastových čoček je charakterizován indexem lomu. Čím je číslo indexu lomu větší, tím je čočka tenčí. Různé materiály se hodí pro různé příležitosti :

1.5

ekonomicky nejdostupnější čočky

1.53

„nerozbitné čočky“, které se hodí do vrtaných a vázaných brýlí

1.6

tvrdý materiál, který je částečně ztenčený a hodí se do vrtaných brýlí

1.67

ztenčená čočka

1.74

čočka s maximálním ztenčením

Asférické brýlové čočky mají speciální plochý design a hodí se k maximálnímu ztenčení čočky.

Ochranná vrstva, kterou je čočka opatřena.

blue control 

antireflexní vrstva

UV filtr

hydrofobní úprava

Brýlové čočky

Nahrazujeme jimi dioptrickou nedostatečnost oka a korigujeme s nimi běžné refrakční vady (krátkozrakost, dalekozrakost). Od určitého věku je také používáme pro korekci stavu, kdy dochází k úbytku zaostřovací schopnosti oka do blízka (presbyopie).

Při úbytku zaostřovací schopnosti oka do blízka umožňují vidět ostře na pracovní vzdálenost (počítač, klient za stolem ) a čtecí vzdálenost ( papíry na stole, tablet, telefon). Neumožňují vidět ostře do dálky, ale pro práci vykazují lepší výsledky než multifokální čočky.

Umožňují vidět ostře na všechny vzdálenosti. Od dálky, přes pracovní vzdálenost až po čtení. Jsou nejvhodnějším řešením, pokud nosíte brýle na dálku a přestáváte s nimi vidět na blízko.Více informací v oddíle Multifokální čočky.

Speciální čočky

Většina sportovních brýlí je více zakřivena podle obličeje než běžné dioptrické brýle. To vyžaduje i speciální zakřivení dioptrické čočky do těchto typů brýlí. Nároky na dobré vidění  se při sportu liší. Sportovní čočky mohou mít barevné a speciální filtry pro různé světelné podmínky (golf, jachting, lyžování).

Dětské čočky jsou prakticky nerozbitné a vydrží tvrdé nárazy. Přesto jsou mimořádně tenké a lehké.

Umožňují rychlé střídání zaostřovacích vzdáleností ( silnice, zrcátko, palubní přístroje ), redukují oslnění a tlumí odrazy světla od silnice.